Hooli oma autost ?

On ammu teada tõsiasi, et auto on tavaliselt pere üks suurimaid kuluallikaid. Ent kiire elutempo ja keeruline majanduselu paneb paraku vahel inimesi tegema valikuid, mis kokkuvõttes nende rahakotile kasu ei too ning autole head ei tee.

Esimeseks reegliks auto eluea pikendamisel ja autoga seotud kulude kontrolli all hoidmiseks on järgida tootjatehase antud soovitusi hooldusteks. Lisaks soovitame kindlasti igas hoolduses lasta auto üldiselt üle kontrollida, et õigeaegselt saada jälile detailide kulumisele ning seejärel lasta vahetada kulunud detailid välja nii varakult kui võimalik.

Kahjuks on tänasel päeval tuua juba hulganisti näiteid, kus korralise hoolduse ajast on möödas mitmeid kuid ja tuhandeid kilomeetreid ning kui tavahoolduses oleks saanud hakkama saja - kahesaja euroga, millele lisandunuks võibolla samapalju mõne vea algstaadiumis eemaldamisele, läheb nüüd remont maksma kordades rohkem. Väga tüüpilised on näiteks mootori kulunud hammasrihm või mõni veermikus purunenud või ülemäära kulunud detail(id), mille kohene vahetus hoiaks ära väga paljude teiste osade lagunemise.

Meeles tuleks pidada, et uue auto puhul katkeb korralisse hooldusesse minemata jätmisel garantiiaeg! Auto ostmisel saab aga hooldustes käimise kohta andmeid sageli vastava automargi esindusest ning pruugitud masina soetamisel on soovitav lasta selle tehniline korrasolek usaldusväärses töökojas üle vaadata.