Milliseid rehve tasub osta?

Paljud autoomanikud ei mõista, miks tasuks eelistada uusi rehve – sageli kuuleme, et parem on soetada odavad kasutatud rehvid ja säästa raha. Oleme märganud, et kliendi optimism väheneb, kui ta on kuulanud ära meie selgitused selle kohta, millised eelised on uutel rehvidel kasutatud ja tundmatut päritolu rehvide ees.
Kasutatud rehvide ostja peab alati arvestama, et lisaks silmaga nähtavale kulumisele on veel kaks põhitegurit, mis määravad rehvide kvaliteedi. Need on rehvimaterjali vananemine päikeselt lähtuva ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) tõttu ja varasemad kasutustingimused.
Tihti ladustatakse kasutatud rehve välitingimustes intensiivse päikesevalguse käes, kus nad saavad rohkesti UV-kiirgust. Samuti ei tohiks unustada, et autod seisavad suurema osa ajast õues. UV-kiirgus põhjustab kummisegu kiiret vananemist, mistõttu muutub rehv jäigaks. Jäiga kummiseguga rehvil on tunduvalt halvem sooritusvõime kõikidel teeoludel ja kõigi tegevuste puhul, st nii kiirendamisel, pidurdamisel kui ka tavalisel sõidul. Varem või hiljem avaldub materjali vananemine rehvidel mõradena.
Kasutustingimused mõjutavad kõige rohkem rehvi karkassi. Suurim oht karkassile on löökaugu või äärekivi tõttu saadud teravad löögid, mis venitavad ja vigastavad rehvi sisekonstruktsiooni. Sellised vigastused ilmnevad silmaga nähtavate muhkudena rehvi pinnal.
Just neil põhjustel soovitame alati eelistada uusi ja heades tingimustes ladustatud rehve.
Auto haardub teega rehvide kaudu, niisiis sõltub liiklusohutus ja autojuhi elu väikesest, peopesa suurusest pinnast, mille kaudu puutub rehv kokku teega. Seepärast tuleks rehvid alati korras hoida ja neid vajadust mööda vahetada. Tootjatehases valitakse autole esimesed rehvid selle alusel, et oleks tagatud parimad sõiduomadused. Sõltuvalt juhi sõidustiilist, asukohapaiga kliimast, tee tüübist ja muudest teguritest võivad autole mõnikord paremini sobida ka muud liiki rehvid.
Igal juhul oskab ainult asjatundja pakkuda autoomanikule lahendusi, mis sobivad auto kasutustingimuste ja õiguslike nõuetega. Rehvide tüüp ja mõõt on määratud seoses auto tehniliste näitajatega, et tagada maksimaalne ohutus ja kasutusmugavus.
ABC Autoteenindus OÜ on Michelin Grupi rehvide maaletooja ja esindaja Eestis alates 2009. aastast. Meie rehvidega saate tutvuda ABC Autoteeninduse rehvimüügi koduleheküljel aadressil www.abcrehvid.ee.