Automaatkäigukasti õlivahetus

ABC Autoteenindus OÜ on juba rohkem kui viisteist aastat pakkunud klientidele tavalist automaatkäigukasti õlivahetuse teenust. Tavalises automaatkäigukasti õlivahetuses vahetatakse reeglina käigukastis kuni pool automaatkäigukasti õlist ja enamikel juhtudel ka õlifilter. Käigukasti põhi puhastatakse mustusest ja käigukastis asuv magnet metalliosakestest, mis on tekkinud käigukasti kulumisest. Sellises vahetuses ei ole kahjuks võimalik kätte saada automaatkäigukastist kõike vana õli. Vana õli jääb hüdroturbiini ja õli jahutussüsteemi, millest õli välja lasta ei ole võimalik. Selline vahetus tähendab, et uue õli kvaliteet langeb hetkega 50%. Sellist hooldust soovitame klientidel iga kahe hoolduse ehk 30 – 40 tuhande kilomeetri läbisõidu järel sõidukile teha.

Dünaamiline automaatkäigukasti õlivahetus

ABC autoteenindus OÜ pakub alates 2014 aastast klientidele dünaamiline automaatkäigukasti õlivahetust kaasaegse täisautomaatse arvutiga varustatud kontroll ja täiteseadmega Spin ATF4000. Seadmega on võimalik vahetada 100% automaatkäigukastis olev õli. Lisaks on võimalik teostada käigukasti läbipesu, et eemaldada selles olev kulumisest tingitud mustus. Dünaamilises õlivahetuses tuleb samuti vahetada nagu tavalises õlivahetuses käigukasti õlifilter kui see on olemas ning puhastada sellisel juhul käigukasti karteri põhi ja magnet mustusest. Dünaamilist õlivahetust soovitame teha iga 60 tuhande kilomeetri läbisõidu järel, juhul kui ei ole tehtud või ei tehta tavalist automaatkäigukasti õlivahetust. Automaatkäigukasti läbipesu soovitame teha juhul, kui seda on tehtud koos õlivahetusega alates esimesest dünaamilisest õlivahetusest ehk juba esimene kord kui auto läbisõit oli 60 tuhat kilomeetrit.

Automaatkäigukasti õlivahetuse väiksemat intervalli soovitame klientidele, kui sõidukit kasutatakse rasketes oludes maastikul või harrastatakse sportlikut sõidustiili. Sellisel juhul peaks automaatkäigukasti õlivahetuse hooldusvälp olema tavaoludest kaks korda väiksem.

 

Automaatkäigukasti õlivahetuse hindadega saab tutvuda siin