Mida pidada meeles autot hooldades?

Autoomanikud on mõistnud, et autot korrapäraselt hooldades säästavad nad raha. Peale selle tagab auto korrasolek sõitjale igapäevaliikluses turvalisuse. Hooldatud autoga sõites ei pea tundma muret seepärast, et kodust kaugele sõites võib tagasijõudmisega probleeme tekkida. Samuti ei pea külmal talvehommikul valutama südant auto käivitumise pärast.
ABC Autoteenindus OÜ soovitab autot hooldada tootjatehase või kohaliku margiesinduse nõuete kohaselt. Lisaks on paar lihtsat reeglit, millest lähtuda.

1. Uuemad autod arvestavad hooldusvälpa ise, st teatavad juhile, millal on vaja hoolduseks teenindusse minna. Korraline ajavahemik ehk välp võib olla 10 000 kuni 50 000 km. Kui läbisõit on lubatud maksimumist väiksem, tuleb autot hooldada kord kahe aasta jooksul.
2. Kuni 15 aasta vanuseid sõidukeid, millel hooldusvälba arvesti puudub, on Eesti oludes soovitatav hooldada iga 15 000 km läbisõidu järel  või kord aastas. Mõnel mudelil võib olla ajavälp kord kahe aasta tagant.
3. Üle 15 aasta vanuseid sõidukeid, millel hooldusvälba arvesti puudub, on Eesti oludes mõistlik viia hooldusse iga 10 000 km läbisõidu järel või kord aastas.

Mida peab autohoolduses tegema?

Eristatakse kolme autohoolduse liiki.

1. Tavahooldus
Tavahooldus tehakse igal hoolduskorral. ABC Autoteenindus soovitab tavahoolduses vahetada ära nii mootoriõli kui ka õlifiltrid, mootori ja salongi õhufiltri ning teha autole tehnokontrolli.

2. Suurhooldus
Suurhoolduse soovitame teha vaheldumisi tavahooldusega: esimene kord tavahooldus, teine kord suurhooldus, kolmas kord tavahooldus jne. Suurhoolduses vahetatakse samamoodi nagu tavahoolduses ära mootoriõli ja õlifilter, mootori ja salongi õhufilter. Ära vahetatakse ka mootori kütusefilter ja pidurivedelik ning tehakse tehnokontroll. Lisaks soovitame teha mootori sisepesu ja puhastada kütusesüsteemi.

3. Spetsiaalhooldus
Spetsiaalhooldus tehakse tootjatehase nõuete alusel läbisõidu järgi. Selle välp võib olla kuni läbisõiduni 200 000 km või kahest kuni kümne aastani. Lisaks suurhoolduse käigus pakutavale vahetatakse spetsiaalhoolduses enamasti ära ka mootorite hammasrihmad ning nendega seotud rullikud ja veepump. Bensiinimootoriga autol vahetatakse ära süüteküünlad ja muud osad sõltuvalt auto tehnoseisundist.

Klientide paremaks teenindamiseks on ABC Autoteenindus töötanud välja hoolduspaketid, millega saab tutvuda teenuste rubriigis artiklis "Autohooldus paketid".